Loteria Vizelor Forum » Diverse » visa bulletin DV-2017

visa bulletin DV-2017

Page: 1 2 >

Author Post
Moderator
Registered: Oct 2007
La 1 octombrie 2016 incep interviurile pentru cei selectati in cadrul editiei DV-2017. Pentru luna octombrie sunt programati la interviu toti cei care au CN-ul sub 8500.

Multa bafta!
Member
Registered: Apr 2012
Salut Mihai. Am primit un email cum ca au mai fost adaugate persoane la dv2017 si sa reverific. Am reverificat si da, am fost selectat. Am vrut sa completez ds260 si vad ca imi cer niste date din pasaport. Eu nu am inca unul si o sa dureze ceva pana mi-l fac. Trebuie sa trimit acest formular cat mai curand, dar ai idee cat de curand trebuie? Mi-e teama sa nu fie prea tarziu atunci cand imi va veni pasaportul. Si inca ceva, trebuie completat si pentru sotie si copil. Deci trebuie sa facem acum pasapoarte pentru toti, pentru a putea completa ds260?
Mersi frumos!

ps: am cn mare, aproape de 24000.
Moderator
In primul rand, te rog sa imi trimiti si mie pe email, email-ul care l-ai primit si in care iti zice ca au mai fost adaugate persoane, sunt curios cum arata.

ds-260 trebuie trimis "ieri" daca intelegi expresia.. CN-ul nu este mare, mare ar fi fost daca era peste 50000...
Nu stiu ce sa iti recomand legat de pasaport pentru ca nu stiu cum arata sectiunea din ds-260 care te intreaba despre pasaport. Eu l-as face de urgenta si as trimite formularul saptamana viitoare.

Sau mai exista varianta sa le scri celor de la KCC aceeasi intrebare in engleza si vezi ce iti raspund si ei, adica ce sa treci acum si cand ai pasaportul sa reintri in ds-260 si sa il actualizezi. Daca ii contactezi, rugamintea ar fi sa revi aici si sa le spui si celorlalti ce ti-au raspuns oficialitatile.

Si nu in ultimul rand, Felicitari! Asta da veste!
Moderator
Pentru luna noiembrie 2016 sunt programati la interviu toti cei care au CN-ul sub 13000.
Member
Registered: Oct 2012
acum am auzit la stiri pe Digi24 ca s-a suplimentat pt DV 2017 nr vizelor acordate prin loteria vizelor si sunt sfatuiti cei care s-au inscris sa re-verifice lista castigatorilor.
Moderator
Pe site-ul oficial nu gasesc nici o informatie dar stirea vad ca a aparut pe site-ul ambasadei, deci da, ar trebui sa verificati din nou sa vedeti daca ati castigat. Din cate inteleg, doar cei care au fost extrasi acum au primit email sa isi verifice statusul... dar daca nu mai aveti acces la adresa de email furnizata in formularul de aplicare, ar trebui sa verificati acum.

Felicitari noilor castigatori!
Member
Registered: Dec 2015
Salut. Am verificat si eu acuma, si nu m-am ales cu nici un gram de fericire, acelasi raspuns pe care le-am primit de 6 ani. Dar este ciudata aceasta stire prin simplu fapt ca nu gasesc aceasta stire pe situl ambasadei SUA din Republica Moldova si Ukraina. Normal ar trebui sa fie pe site-ul tuturor ambasadelor SUA, dupa mine aici ceva ii cusut cu ata alba. Dar poate ma gresesc, sper sa ma gresesc, fiindca asta ar insemna ca se pot face extrageri de 2 ori pe an, si ar fi un avantaj pentru cei care ne dorim sa traim/lucram pe meleagurile americane.
Moderator
Au mai fost astfel de situatii si in anii trecuti, s-a mai intamplat cel putin o data in ultimii 10 ani, dar a fost in octombrie... da, pare destul de ciudat sa nu gasim informatia si pe site-ul loteriei. Dar colegul nostru -sirbucristian- este unul dintre fericiti, asa ca stirea e cat se poate de reala.

Poate ca nu exista nici un nou catigator din Moldova s Ukraina si de aceea poate nu au dat si ei stirea...
Member
Registered: May 2016
Fara succes si la mine...Anii trec visul se lungeste dar si cand voi calca pe pamantul lor indiferent de statut voi raman acolo ha...
Member
Poate, ce stiu eu sa zic.
Stiu ca a mai fost odata in vara, dar atunci a fost anulata extragerea, iar la respectiva extragere cu toata rusinea de rigoare nu am verificat rezultatul, ba asteptam plic acasa, ba nu imi gaseam numarul aplicatiei depus, dupa le-am gasit, cand adunam lucrurile sa ne mutam la casuta noastra, dar era prea tarziu.
Pe taramurile americane am fost odata cu viza de turist, pentru o luna de zile, dar mi-as dori sa pot sa plec cu green card, fara green card nu ma incumet sa plec si sa raman peste termen.
Felicitari Sarbu Cristian, si mult succes la intocmitul formalitatilor care urmeaza!!!
Moderator
Aia a fost alta situatie, eu ma refer la extrageri suplimentare.
Member
De ce fac extrageri suplimentare? Si ce CN au noi extrasi?
Member
Mihai wrote
In primul rand, te rog sa imi trimiti si mie pe email, email-ul care l-ai primit si in care iti zice ca au mai fost adaugate persoane, sunt curios cum arata.

Trimis.
Mihai wrote
Felicitari! Asta da veste!

TASICUTA wrote
Felicitari Sarbu Cristian, si mult succes la intocmitul formalitatilor care urmeaza!!!

Va multumesc! :)

Am scris email si la KCC, dar nu mi-au raspuns inca. Daca imi raspund, voi face cunoscut si aici. Daca nu-mi spun nimic, o sa completez ca si cum as folosi 'Other travel document' in loc de 'Passport' si o sa il apdatez ulterior, cand vor fi gata pasapoartele.

ps: se da si la stiri ca a fost suplimentat numarul castigatorilor.
Member
sirbucristian, te intreb doar din curiozitate ce CN ai?
Member
Hello. Am scris in primul meu post, este un pic mai mic de 24000. :)
Member
Am primit raspunsul de la KCC. Din pacate, nu-l pot posta aici, pentru ca mi-au spus ca totul e confidential si nu am voie sa spun altora. Ce pot sa spun e ca totul pare sa fie bine. Cel putin pana acum. O zi frumoasa tuturor!
Moderator
Adica o sa faci cum ai scris in 10 septembrie? :)
Member
Din contra. :)
Moderator
Am inteles, atunci e cum am scris eu in 8 septembrie... :)
Moderator
Pentru luna decembrie 2016 sunt programati la interviu toti cei care au CN-ul sub 14000.
Moderator
Pentru luna ianuarie 2017 sunt programati la interviu toti cei care au CN-ul sub 15900.
Moderator
Pentru luna februarie 2017 sunt programati la interviu toti cei care au CN-ul sub 18000.
Moderator
Pentru luna martie 2017 sunt programati la interviu toti cei care au CN-ul sub 19300.
Member
Buna seara,
Ce inseamna "Current" la cut-off number de la bulletin?
https://travel.state.gov/content/visas/en/law-and-policy/bulletin/2017/visa-bulletin-for-april-2017.html
Moderator
Uite, aici am mai discutat in trecut despre "Current":

http://www.loteriavizelor.com/forum/topic.php?id=845
http://www.loteriavizelor.com/forum/topic.php?id=803&page=2

Page: 1 2 >

2001-2021 LoteriaVizelor.com - Toate drepturile rezervate