Loteria Vizelor Forum » Diverse » Mai 2017

Mai 2017

Page: « < 1 2 3

Author Post
Member
Registered: May 2017
Va multumesc mult pentru raspunsuri. Bine si asa! S-auzim de bine,va tin la curent! :-)
Member
Apropo de CN care ..."este destul de mare"; in acest caz de ce toti cei experimentati te sfatuiesc sa completezi si transmiti cat mai repede formularul DS 260?
Member
Registered: Jun 2017
Salutari.
Am fost selectati si noi, desi am aplicat pentru prima oara. Raspunsul meu a fost negativ, dar sotia a fost selectata. CN: 18xxx. Inca nu am completat DS260, a trebuit sa ne facem pasapoarte noi si abia saptamana aceasta le ridicam. Poate cineva sa imi spuna daca CN 18xxx inseamna ca vom fi chemati la interviu intr-o anumita perioada?
Moderator
Registered: Oct 2007
@Dulcina: "Toti cei experimentati" recomanda ce recomanda organizatorii.. ei asa sfatuiesc castigatorii si asa este bine sa faci :) Trimiterea din vreme a DS-260 denota ca esti interesat sa obtii viza. In plus, aplicatiile sunt procesate in ordinea primirii.

@Lacryss: Probabil februarie-martie 2018.
Member
Registered: Jun 2017
Multumesc Mihai. Ar fi grozav sa fie feb-mar 2018, ar putea termina si copiii anul scolar inainte sa plecam.
Member
Hey Mihai, iti multumesc frumos pentru raspuns. Eu sunt mai curioasa din fire :-). Cand am spus "experimentati" chiar vorbeam serios; nu era in sens peiorativ.

Page: « < 1 2 3

2001-2021 LoteriaVizelor.com - Toate drepturile rezervate