Loteria Vizelor Forum » Diverse » visa bulletin DV-2018

visa bulletin DV-2018

Page: < 1 2 3 >

Author Post
Member
Registered: Aug 2017
Multumesc! Eu am CN 12XXX.
Member
Registered: May 2017
Pentru februarie cut-off 10700.
Member
Multumim Danat!
Member
Cu placere, Lorenna! In luna martie ne vine randul. :)
Member
Da, in martie suntem noi.
Sa treaca timpul mai repede, ca asteptarea asta ma "omoara" 😊
Member
Registered: Jun 2017
Salutare...da, tocmai am vazut 10700 pentru februarie...adica eu :) Stiti cumva ceva legat de tema asta...am vazut pe site care ii cita pe cei de la USCIS...ca anul asta ar fi nevoie de Affidavit of Support pentru toti solicitantii de viza...Sper sa nu dezinformez!
Member
Nu este obligatoriu. User-ul TDaniel a specificat ca el a avut AOS pentru ca este proaspat casatorit si nu detine conturi si/sau proprietati pe numele sau. Daca din extrasele de cont si/sau actele de proprietate rezulta o suma rezonabila cu care sa convingi ca vei avea posibilitatea intretinerii, nu mai este necesar AOS. Referitor la suma, aceasta nu este specificata, ramane sa convingi la interviu.
Member
A aparut visa bulletin february 2018. Cut-off martie 13800. :)
Member
Buna danat,
Ai primit cumva e-mailul de la Bucuresti cu data interviului?
Mersi
Member
Buna Lorenna! Am primit e-mail-ul, am verificat status-ul iar interviul este pe 05 martie. Nu am primit inca e-mail-ul de la Consulat cu instructiunile. Tu cand esti programata?
« Last edit by danat on Mon Jan 29, 2018 5:50 pm. »
Member
Esti inaintea mea, eu sunt pe 13 martie :)
Deci m-am mai linistit, ca nici tu n-ai primit inca instructiunile.
Member
Altii au primit instructiunile dupa 2 zile de la schimbarea de status. Am intrebat la topic-ul despre interviu, poate stie cineva care este termenul. Eu am facut inregistrarea online pentru TNT, m-am programat la controlul medical, dar am inteles ca trebuie sa trimitem niste documente prin posta catre Consulat inainte de interviu. :roll:
Member
Am obs si eu ca au primit imediat e-mailul cu instructiunile, de aceea te-am intrebat, ma gandeam ca poate mi-a intrat in spam si l-am sters din greseala. Eu saptamana asta rezolv cu TNT si analizele. Unde ti-ai facut programarea? Eu m-am gandit ca fac la Biomedica cu 1 zi inainte, ca sa nu fac doua drumuri la Bucuresti.
Member
Pe www.tnt.com ai intrat ca sa faci cont?

Lorenna2017 wrote
Am obs si eu ca au primit imediat e-mailul cu instructiunile, de aceea te-am intrebat, ma gandeam ca poate mi-a intrat in spam si l-am sters din greseala. Eu saptamana asta rezolv cu TNT si analizele. Unde ti-ai facut programarea? Eu m-am gandit ca fac la Biomedica cu 1 zi inainte, ca sa nu fac doua drumuri la Bucuresti.
Member
Nu, aici http://www.ustraveldocs.com/ro/ro-iv-documentdelivery.asp, completezi campurile cu cele solicitate, din lista cea lunga de vize alegi DV1 si apoi printezi documentul in care ai un cod de bare si seria pasaportului tau. Eu m-am programat la Regina Maria, cu rezultatul dupa 7 zile.
Member
Ai aici toti pasii de urmat inclusiv toate documentele:https://travel.state.gov/content/dam/visas/iv-dv-supplemental/BCH_Bucharest.pdf Instructiunile le astept sa verific inca odata formularul, si sa aflu cu exactitate ce anume sa trimit prin posta.
Member
Mersi mult cu TNT, am facut deja cont. Am gasit lista salvata de mine cu tot ce trebuie sa duci la interviu, inclusiv unde sa intrii pentru creare cont TNT.
Am citit la o persoana care a postat ce i-au cerut sa trimita inaintea interviului: poze, copie xerox dupa pagina biografica si o foaie cu datele persoanei unde merge.
Asteptam sa vedem exact ce ne cere.
Member
Lorenna2017 wrote
Mersi mult cu TNT, am facut deja cont. Am gasit lista salvata de mine cu tot ce trebuie sa duci la interviu, inclusiv unde sa intrii pentru creare cont TNT.
Am citit la o persoana care a postat ce i-au cerut sa trimita inaintea interviului: poze, copie xerox dupa pagina biografica si o foaie cu datele persoanei unde merge.
Asteptam sa vedem exact ce ne cere.

Scuze, copie xerox dupa pagina biografica din pasaport :)
Member
danat wrote
Ai aici toti pasii de urmat inclusiv toate documentele:https://travel.state.gov/content/dam/visas/iv-dv-supplemental/BCH_Bucharest.pdf Instructiunile le astept sa verific inca odata formularul, si sa aflu cu exactitate ce anume sa trimit prin posta.

Buna!
Ai primit e-mail?
Eu inca nu, si am intrebat si pe alt forum cam in cat timp se primeste, dar nimic pana acum.
Member
Nu inca. Mai astept 1-2 zile si apoi trimit un e-mail sau dau un telefon. Am citit niste postari de unde am dedus ca instructiunile se trimit in 2-3 saptamani de la schimbarea de status.
Member
Sa speram ca pana la sfarsitul saptamanii primim, adica azi sau maine. Daca nu, luni o sa sun.
Member
Buna, Lorenna! Am sunat la Ambasada si le-am comunicat faptul ca pasaportul trecut in formular a expirat din luna ianuarie si ca sunt in posesia unui nou pasaport. Doamna mi-a comunicat ca imi va trimite formularul DS260 sa modific datele referitoare la pasaport si sa-l retrimit. Dupa cateva minute am primit acel e-mail, cu link spre fomular si celelalte instructiuni stiute deja. Din ce am inteles se pare ca nu este obligatorie transmiterea acelui mail, fapt confirmat si de Ovidiu de la Madrid, care are interviul saptamana viitoare si nu a primit decat informarea de modificare a status-ului.
Member
Buna danat!
Crezi ca ai putea posta aici instructiunile, cu ceea ce trebuie sa trimitem inainte de interviu?
Multumesc
Member
Sigur, dar cel mai bine ar fi sa postez la Interviu, sa nu fim off topic, pentru ca se supara admin-ii. :D ;)
Member
De ce nu apare ce am scris inainte?
Am gresit cu ceva?

Page: < 1 2 3 >

2001-2021 LoteriaVizelor.com - Toate drepturile rezervate